Konverzační kurzy českého jazyka // Conversation courses // Pазговорные курсы чешского языка

11.4.2018 0:00

Konverzační kurzy češtiny pro úrovně A2.1 / A2.2 / B1.1 / B1.2 / B2.1 / B2.2

Milé studentky, milí studenti,

6. 5. 2018 v 18:00 proběhne přihlašování na konverzační kurzy češtiny.

Je nutné být naším klientem – tedy mít platnou papírovou registraci v Centru. Pokud si nejste jisti, zda máte platnou registraci, stačí napsat email s dotazem na cizincijmk@kr-jihomoravsky.cz.

Přihlašování do kurzu proběhne na stránkách: http://www.kurzy-cestiny.cz/, jak jste již zvyklí z přihlašování na online kurzy. V tuto chvíli si vytvořte účet. Poté bude registrace jednodušší a rychlejší.

Registrace se otevře 6. 5. 2018 přesně v 18:00. Pokud už kurz bude plný, zaregistrujte se prosím do Čekacích listin – Waiting lists. V případě, že se uvolní místo a vy budete na řadě, budeme vás do 14. 5. kontaktovat.

Budeme otevírat osm kurzů pro šest úrovní: A2.1 / A2.2 / B1.1 / B1.2 / B2.1 / B2.2. Kurzy začnou 21. 5. 2018 budou probíhat 2 x týdně, v celkovém počtu 12 lekcí (poslední lekce proběhne 28. 6.). Kurzy jsou vyučovány v Centru pro cizince na adrese Mezírka 1 v 6. patře.

Předem si vás dovolujeme upozornit na fakt, že finanční prostředky na realizaci kurzů češtiny jsou omezené, tudíž není v našich možnostech uspokojit všechny zájemce o naše kurzy. Pokud se vám do některého z vypsaných kurzů nepodaří registrovat, sledujte prosím naše webové stránky, kde naleznete aktuální informace o nově vypisovaných kurzech. Děkujeme za pochopení.

Vypsané kurzy:

1. Kurz A2.1 slované, ranní (po+st)

2. Kurz A2.1 neslované, večerní (po+st)

3. Kurz A2.2 slované, odpolední (po+st)

4. Kurz A2.2 neslované, ranní (po+st)

3.-4. Kurz A2.2, večerní (po+st) - pozor, jiné přihlašování: https://goo.gl/forms/5feptibAmvmZldfu2

5. Kurz B1.1 ranní (út+čt)

6. Kurz B1.2 ranní (út+čt)

7. Kurz B2.1 večerní (út+čt)

8. Kurz B2.2 večerní (út+čt)

Nejčastější otázky / Frequently asked questions (FAQ):

    1. Nevím, jakou mám úroveň. Jak to můžu zjistit?

Zaregistrujte se prosím do stejné úrovně, jakou nyní navštěvujete v klasickém kurzu. Pokud jste absolvovali kurz A1.2 nehlaste se prosím do konverzačního kurzu. Pokud nyní na kurz nechodíte a chcete znát svoji úroveň, můžete si napsat rozřazovací test u nás v Centru.

Konzultace a psaní rozřazovacích testů je možné POUZE v těchto termínech:

23. 4. 2018 v 9.00 a 13.00 a 17.00

4. 5. 2018 v 9.00, 13.00

     2.   Nechápu rozdělení Slované/Neslované.

Z důvodu rozdílného stylu výuky slovanů a neslovanů jsme se rozhodli výuku na úrovních A1.1-A2.2 rozdělit. Mezi slovany patří národnosti, které hovoří slovanskými jazyky: ruština, ukrajinština, srbština, bosenština, černohorština, makedonština, běloruština. Pokud plynně hovoříte některým z těchto jazyků, ale pocházíte z neslovanské země, radši nám napište dotaz, nebo k nám přijďte a vyplňte si rozřazovací test (viz. otázka 1).

     3.  Můžu se registrovat do více kurzů, abych zvýšil svoji šanci, že se do některého dostanu? Můžu zkusit registraci na více úrovních?

NE.

Registrovat se je možné POUZE NA JEDEN prezenční kurz. Pokud lektor zjistí, že vaše úroveň češtiny neodpovídá úrovni kurzu, budete, bohužel, z kurzu vyloučeni. Pečlivě si proto, rozmyslete, na jaký kurz se přihlásíte.

     4.  V některém z minulých kurzů jsem měl nedostatečnou docházku (méně než 75%). Má smysl, abych se hlásil na další kurz?

Ano, ideálně rovnou do Waiting listu. Vzhledem k tomu, že upřednostňujeme klienty, kteří mají vzornou docházku (nad 75 %), nedostanete se do kurzu hned. V případě, že by se kurz nenaplnil, nebo se někdo odhlásil, máte šanci se do něj dostat. V takovém případě Vás sami oslovíme, že jste se do kurzu dostali a dojde vám informace se všemi potřebnými informacemi.

  5.  V kolik hodin bude přesně probíhat který můj kurz?

Ranní kurz - 9:00 - 11:30

Odpolední kurz - 15:00 - 17:30

Večerní kurz - 18:00 - 20:30

  6. Můj kurz je plný, co mám dělat?

Pokud je Váš kurz již plný, zkuste se napsat do Waiting listu.

Pokud je plný i váš Waiting list, můžete jej občas znova zkontrolovat. Je možné, že z něj budou ubývat lidé, kteří se dostanou do kurzu.

Nikam ani nikomu nepište. Kapacita je naplněna a do kurzu není možné se jinak dostat.

 

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

S přáním pěkného dne,

Kateřina Puczoková